3x230V, 2 Polige automaten nodig ?

Reageren
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Afdrukken
afbeelding van rptje
Lid vanaf: 19/01/2008
45 berichten

WIj hebben een 3fasige aansluiting (3x230V, 10kVA).

Aangezien we steeds 2 fasen nodig hebben om 230V te bekomen vermoed ik dat we moeten gebruik maken van 2 polige automaten ?

[ATTACH=CONFIG]4309[/ATTACH]

Automaten met 1P+N kan ik dus niet gebruiken ?

Alvast bedankt.

3469098.jpg

Reacties

afbeelding van DieterVH
Lid vanaf: 05/07/2010
1355 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

fasen en polen zijn niet hetzelfde.

Een 2-polige automaat maalt er niet om of je nu 2 fasen of een fase en een N er door jaagt.

afbeelding van PeterVs
Lid vanaf: 08/01/2009
193 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

rptje;1785574 wrote:
WIj hebben een 3fasige aansluiting (3x230V, 10kVA).

Aangezien we steeds 2 fasen nodig hebben om 230V te bekomen vermoed ik dat we moeten gebruik maken van 2 polige automaten ?

[ATTACH=CONFIG]4309[/ATTACH]

Automaten met 1P+N kan ik dus niet gebruiken ?

Alvast bedankt.

Volgens art. 128 van het AREI moet in éénfasige stroombanen van elektrische installaties in huishoudelijke lokalen de bescherming voorzien worden op de twee actieve geleiders.

Automaten 1P+N mag je dus niet gebruiken.

afbeelding van PeterVs
Lid vanaf: 08/01/2009
193 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

rptje;1785574 wrote:
WIj hebben een 3fasige aansluiting (3x230V, 10kVA).

Aangezien we steeds 2 fasen nodig hebben om 230V te bekomen vermoed ik dat we moeten gebruik maken van 2 polige automaten ?

[ATTACH=CONFIG]4309[/ATTACH]

Automaten met 1P+N kan ik dus niet gebruiken ?

Alvast bedankt.

Volgens art. 128 van het AREI moet in éénfasige stroombanen van elektrische installaties in huishoudelijke lokalen de bescherming voorzien worden op de twee actieve geleiders.

Automaten 1P+N mag je dus niet gebruiken.

afbeelding van rptje
Lid vanaf: 19/01/2008
45 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Oke bedankt voor de informatie!

afbeelding van rptje
Lid vanaf: 19/01/2008
45 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Oke bedankt voor de informatie!

afbeelding van mathias1
Lid vanaf: 04/05/2009
829 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

PeterVs;1785937 wrote:
rptje;1785574 wrote:
WIj hebben een 3fasige aansluiting (3x230V, 10kVA).

Aangezien we steeds 2 fasen nodig hebben om 230V te bekomen vermoed ik dat we moeten gebruik maken van 2 polige automaten ?

[ATTACH=CONFIG]4309[/ATTACH]

Automaten met 1P+N kan ik dus niet gebruiken ?

Alvast bedankt.

Volgens art. 128 van het AREI moet in éénfasige stroombanen van elektrische installaties in huishoudelijke lokalen de bescherming voorzien worden op de twee actieve geleiders.

Automaten 1P+N mag je dus niet gebruiken.

Idd altijd 2P gebruiken. Ik vraag mij af of die 1p+N uberhaupt nog mag gebruikt worden?

uw hoofddifferentieel wel in minstens 3P voorzien, 4P diff kun je hiervoor ook gebruiken, alleen moet je even nazien welke ingang je dan niet mag gebruiken.

afbeelding van mathias1
Lid vanaf: 04/05/2009
829 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

PeterVs;1785937 wrote:
rptje;1785574 wrote:
WIj hebben een 3fasige aansluiting (3x230V, 10kVA).

Aangezien we steeds 2 fasen nodig hebben om 230V te bekomen vermoed ik dat we moeten gebruik maken van 2 polige automaten ?

[ATTACH=CONFIG]4309[/ATTACH]

Automaten met 1P+N kan ik dus niet gebruiken ?

Alvast bedankt.

Volgens art. 128 van het AREI moet in éénfasige stroombanen van elektrische installaties in huishoudelijke lokalen de bescherming voorzien worden op de twee actieve geleiders.

Automaten 1P+N mag je dus niet gebruiken.

Idd altijd 2P gebruiken. Ik vraag mij af of die 1p+N uberhaupt nog mag gebruikt worden?

uw hoofddifferentieel wel in minstens 3P voorzien, 4P diff kun je hiervoor ook gebruiken, alleen moet je even nazien welke ingang je dan niet mag gebruiken.

afbeelding van Henk Kasbergen
Lid vanaf: 20/07/2016
2 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

In de rest van Europa weld die werken volgens NEN1010, alleen Belgie heeft AREI.

Maar dan moet je voor de veiligheid volgens NEN1010 dan weer voor elke 4 groepen een aardlekschakelaar van 30 mA zetten.

 

afbeelding van D I Y
Lid vanaf: 12/08/2013
7877 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Henk Kasbergen schreef:

In de rest van Europa weld die werken volgens NEN1010, alleen Belgie heeft AREI.

Maar dan moet je voor de veiligheid volgens NEN1010 dan weer voor elke 4 groepen een aardlekschakelaar van 30 mA zetten.

 

Wat leuk dat je een 4 jaar oud topic van onder het stof haalt met dit weetje.

Maar ik denk dat we de toepassing van NEN grotendeels mogen beperken tot Nederland... en daar doen ze naar onze normen wel meer vreemde dingen.

Elk land heeft overigens zijn eigen normen wat elektriciteit-, water- en gasinstallaties betreft.
En die kunnen nogal afwijken van elkaar. Ook voor wat betreft wie wat mag doen.

Aan bovenstaande uitspraken kunnen geen rechten ontleend worden.blum