Renovatiepremie afraden

Reageren
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Afdrukken
afbeelding van Arher
Lid vanaf: 21/03/2017
5 berichten

Een aannemer die onlangs bij ons kwam om prijs te geven voor dakwerken.
"Als je wilt premies aanvragen mag je dit zeker niet doen bij de Vlaamse overheid, enkel bij je netbeheerder."
"Premies aanvragen bij de Vlaamse Overheid zorgt er alleen maar voor dat je later veel meer onroerende voorheffing, kadastraal inkomen moet betalen".

Zou dit effectief kloppen?
Dat zal wel niet zo'n vaart lopen, zeker? 
De aanzienlijke premie laten schieten zou jammer zijn.

Iemand ervaring mee?
Hoe en wanneer wordt de onroerende voorheffing na een verbouwing bepaald?
Alvast bedankt.
Groeten,

Reacties

afbeelding van Mario_
Lid vanaf: 19/12/2014
5194 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Nee, dat klopt niet.
Wat jou aannemer bedoelt, is dat als je de renovatiepremie aanvraagt, je eigenlijk tegen de overheid zegt dat je aanpassingen hebt gedaan aan je woning.
Ze kunnen dus jou KI aanpassen.
Als je over een serieuze verbouwing spreekt, is de kans groot dat je al met een melding of een vergunning zit.
Gebeurd dit in praktijk?
Soms wel, soms niet.
Welke werken laat je uitvoeren?

afbeelding van Arher
Lid vanaf: 21/03/2017
5 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

 @ Mario_,

Het is een complete renovatie van de bestaande woning + een nieuwbouw naast deze woning.
Dit alles is met een vergunning die ondertussen is goedgekeurd.
Dus als ik het goed begrijp, doordat er een vergunning aan te pas komt, zal het KI automatisch stijgen?

afbeelding van tjay
Lid vanaf: 21/06/2011
10758 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

U bent wettelijk verplicht aangifte te doen na een nieuwbouw of een verbouwing bij het kadaster. Uit het relevante wetboek:

"(1) UITTREKSEL UIT HET WETBOEK VAN DE INKOMSTENBELASTINGEN 1992

Aangifte van de belastingplichtigen en recht van onderzoek van de administratie

Artikel 473 De eigenaar, bezitter, erfpachter, opstalhouder of vruchtgebruiker van het goed, in deze titel belastingplichtige genoemd, is ertoe gehouden, uit eigen beweging, bij de administratie van het kadaster aan te geven:

- De ingebruikneming of de verhuring, indien deze de ingebruikneming voorafgaat, van de nieuw opgerichte of herbouwde onroerende goederen;

- De voltooiing van de werken aan de gewijzigde gebouwde onroerende goederen;

- De verandering in de wijze van exploitatie, de omvorming of de verbetering van ongebouwde onroerende goederen;

- De ingebruikstelling van nieuw of toegevoegd materieel of outillage, alsook de wijziging of de definitieve buitengebruikstelling van materieel of outillage.

De aangifte moet ingediend worden binnen dertig dagen volgend op de gebeurtenis"

http://www.kadaster.be/Kadaster/Bouwen_en_verbouwen
http://www.kadaster.be/Kadaster/Wanneer_aangifte_doen
https://ondernemingsdatabank.indicator.be/fiscaal___kadastraal_inkomen/m...

Of in de praktijk elke verbouwing gemeld wordt aan het kadaster, dat is HEEL een andere vraag :).

afbeelding van Mario_
Lid vanaf: 19/12/2014
5194 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Straffe aannemer, bij nieuwbouw moeten ze KI nog bepalen.. ..

afbeelding van Jeroen Elentrieker
Lid vanaf: 01/07/2016
56 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Ik deel de mening van je aannemer als het over een renovatie gaat. Bij nieuwbouw zit je uiteraard met een bouwvergunning en dan is het geweten.

Als je renoveert en je hebt geen bouwvergunning nodig dan is het in feite niet geweten. Als je dan premie's gaat aanvragen maak je alleen maar slapende honden wakker. Dan is de vraag of je er voordeel bij doet door nu een premie aan te vragen en voor de rest van je dagen een hoger KI te betalen.