buur wil niet tekenen

Reageren
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Afdrukken
afbeelding van maartens
Lid vanaf: 14/01/2008
73 berichten

Wa zijn afgelopen week bij onze toekomstige buren langs geweest. Zij moeten een akkoord geven op onze half-open bebouwing. Omdat onze kroonlijsthoogte 5,47 m is.

Hij had enkel een ruwe schets en zei dat zijn architect met een voorontwerp bezig was. Hij heeft als kroonlijsthoogte 5,8 m genomen omdat deze hoogte genomen wordt wanneer beide partijen niet akkoord zijn. Zijn bouwdiepte is 11 m gelijksvloers ( wij 15 m) op het verdiep heeft hij 7 m (wij 12 m). In eerste instantie wou hij dan ook niet tekenen en vroeg of we een kopie van ons plan konden binnen brengen. Dan zou hij met zijn architect overleggen.

Nu heb ik na een kleine 2 weken maar eens gebeld hoe het nu zat. Hij wil dus niet zakken. Zijn plafond hoogte is 2,5m op gelijksvloer en op het verdiep. Hij heeft dan nog 80 cm over voor zijn vloeropbouw op het gelijksvloer en verdiep. Hij zegt dat hij die nodig heeft voor zijn vloerverwarming. Zijn plafond hoogte wil hij ook niet laten zakken.

Nu vraag ik mij af of hij ook een akkoord van ons moet hebben omdat zijn bouwdiepte niet standaard is?

Dit staat er in de voorschriften:

Quote:
2.1.5. Geschakelde bebouwing in één bouwblok:

Bij gebrek aan akkoord volgens artikel 1.4.3. tussen de verschillende eigenaars binnen het bouwblok gelden volgende voorschriften:

- dakvorm: overwegend hellende daken

- dakhelling: 40°

- kroonlijsthoogte: 5,8m

- alle vrijblijvende gevels op de perceelsgrens dienen te worden afgewerkt met een volwaardige gevelsteen.

1.4.3. Bij plaatsing op of tegen de perceelsgrens dient bijkomend rekening gehouden te worden met volgende verplichtingen:

-de aanpalende eigenaar moet schriftelijk in kennis worden gesteld indien de constructie bestaat uit slechts één bouwlaag en als ze zich bevindt achter de achtergevellijn van de naastgelegen constructie.

- het akkoord van de aanpalende eigenaar is vereist als de constructie bestaat uit meer dan één bouwlaag, of als ze vóór de bestaande of geplande achtergevellijn van de naastgelegen percelen ligt.

Reacties

afbeelding van Blokker_1999
Lid vanaf: 22/10/2006
2177 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

wat noem je een niet standaard diepte? Zolang hij binnen het toegelate maximum volume blijft kan je er weinig aan doen.

En is het echt niet mogelijk om uw eigen kroonlijst met 33cm te doen stijgen?

afbeelding van benny&lies
Lid vanaf: 11/06/2006
566 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Zou persoonlijk ook liever 5,8m hebben hoor.

Onze kroonlijsthoogte is 6m en minder zou al ambetant geweest zijn. Nu netjes bovenop de gewelven van de verdieping een ringbalk kunnen gieten.

afbeelding van ron
Lid vanaf: 20/04/2006
785 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Quote:
Nu vraag ik mij af of hij ook een akkoord van ons moet hebben omdat zijn bouwdiepte niet standaard is?

Rare redenering, waarom zou zijn bouwdiepte niet standaard zijn en die van jou wel? Voor zover ik kan opmaken uit de bouwvoorschriften is enkel JOUW kroonlijsthoogte niet conform!

afbeelding van rudydewitte
Lid vanaf: 19/03/2006
1720 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Omdat IKKE altijd gelijk heb, en de rest moet leren luisteren Biggrin

afbeelding van maartens
Lid vanaf: 14/01/2008
73 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

ja we hebben de eerste keer toen we naar onze architect gingen gezegd dat ze die strikte voorschriften (dakhelling 40° en kroonlijsthoogte 5,8m) moest volgen. Toen we bij de buur zaten (we hadden toen de plannen een paar dagen) kwamen we dan ook uit de lucht gevallen toen die zei dat we geen 5,8m hadden. Nu wil de architect 200 € voor het aanpassen van de plannen.

Wat ik me eigenlijk ook afvraag is hoe het zit als ik 15 m en 12 m diep bouw. Als ik de eerste ben en hij daarna maar 11m en 7m diep bouwt. Hoe zit het dan met de onafgewerkte gevels op de perceelsgrens. En met lood dat er moet komen voor zijn dak?

afbeelding van YoDo
Lid vanaf: 24/03/2006
555 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

maartens wrote:
Wat ik me eigenlijk ook afvraag is hoe het zit als ik 15 m en 12 m diep bouw. Als ik de eerste ben en hij daarna maar 11m en 7m diep bouwt. Hoe zit het dan met de onafgewerkte gevels op de perceelsgrens.
uzelve wrote:

- alle vrijblijvende gevels op de perceelsgrens dienen te worden afgewerkt met een volwaardige gevelsteen

Die 200 eur extra voor de archi zou ik niet betalen, ze wist op voorhand dat de kroonlijsthoogte 5,8m moest zijn.

mvg

YoDo

afbeelding van ron
Lid vanaf: 20/04/2006
785 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Zo te zien heb je eerder een probleem met je architect dan met je buur! Nu, ik zou in ieder geval de architect niet betalen indien hij/zij weet had van de specifieke verkavelingsvoorschriften (hij/zij had immers vanaf het begin rekening moeten houden met de voorschriften inzake kroonlijsthoogt).

Wat de buur betreft: wie heeft zijn bouwvergunning al? Want dat is bepalend bij aanpalende woningen: wie eerst zijn bouwvergunning heeft, kan zijn gang gaan en de buur moet volgen. Of toch voor bepaalde zaken zoals dakhelling en kroonlijsthoogte (maar dat is bij jullie al bepaald op 40°). Voor zover ik weet geldt dat niet voor bouwdiepte. Dus kan ieder van jullie zijn goesting doen.

Blijft natuurlijk het probleem van de onafgewerkte gevelmuur als jij dieper bouwt dan je buur. Bij ons in de gemeente staat uitdrukkelijk bepaald dat je gevelmuren niet onafgewerkt mag laten staan. Als 2e bouwer is dit geen probleem omdat je weet hoe diep de 1e bouwer bouwt maar wat als jij eerste bouwer bent? Geen flauw idee hoe dit opgelost wordt.

afbeelding van maartens
Lid vanaf: 14/01/2008
73 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Maar stel nu dat ik mijn plan indien, ik krijg mijn vergunning en zet mijn huis. Zonder dat ik iets van de plannen van mijn buur weet. Ik heb één blinde gevel met snelbouwstenen. Mijn buurman zet zijn huis maar niet alles van mijn blinde gevel is bedekt. Ik kan toch moeilijk dan een deel snelbouw gaan afbreken en vervangen door een gevelsteen.

ron schreef:

Quote:
Blijft natuurlijk het probleem van de onafgewerkte gevelmuur als jij dieper bouwt dan je buur. Bij ons in de gemeente staat uitdrukkelijk bepaald dat je gevelmuren niet onafgewerkt mag laten staan. Als 2e bouwer is dit geen probleem omdat je weet hoe diep de 1e bouwer bouwt maar wat als jij eerste bouwer bent? Geen flauw idee hoe dit opgelost wordt.

Inderdaad je was me net iets voor.

afbeelding van hoow
Lid vanaf: 23/01/2007
15896 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

isolatie en een leitje der tegen eh

jij moet als eerst bouwende je muur isoleren.

afbeelding van pluppie
Lid vanaf: 10/03/2006
2183 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Het probleem is dus dat hij eigenlijk een hogere kroonlijsthoogte heeft van 30 cm? Wat is dat nu, 30 cm op 2 verdiepen??? Maak daar toch aub geen ruzie over, die kerel woont voor de rest van jouw leven naast je. Jullie gaan heel waarschijnlijk ongeveer tegelijk bouwen. Steek de handen in mekaar, ga samen offertes aankopen, werk maw samen. Die 200 Euro haal je er op 1 dag uit. Als jij dieper wil bouwen mag dat adhv de bouwvoorschriften, zolang jullie voorgevels maar gelijk liggen. Jij gaat jouw gevel aan zijn kant moeten afwerken.

Maar leer eens met mekaar spreken ipv al ruzie zitten zoeken eerdat jullie aan het bouwen zijn. Daar haal je echt niks mee uit en niks zo leuk als met de buur overeen komen als je samen bouwt. Even wat nagels te kort? Ga bij de buur. Wateraansluiting niet in orde? Ga bij de buur. Met zo'n dingen spaar je geld uit, niet met als eerste een bouwvergunning te hebben om toch maar jouw goesting door te drijven.

afbeelding van ron
Lid vanaf: 20/04/2006
785 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Quote:
isolatie en een leitje der tegen eh

jij moet als eerst bouwende je muur isoleren.

Ja, klinkt logisch. Maar ik vermoed dat het de TS ook om de kosten gaat (wie betaalt wat?). In feite geeft hoow ook hierop al het antwoord: diegene die het diepst bouwt moet zijn gevel afwerken en dus ook de kosten die eraan verbonden zijn betalen.

afbeelding van sam15
Lid vanaf: 01/07/2007
54 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Zoals Pluppie al een beetje aangeeft kan een gesprek met je buren en de 2 architecten samen misschien wel een oplossing bieden en misverstanden uit de weg helpen. Diegenen die hier aanhalen dat ze de architect geen meerprijs van 200 euro zouden betalen hebben naar mijn mening makkelijk praten. Het is Maartens die er nog maanden mee moet samenwerken en evengoed dat je nu nog geen ruzie wil met de buren kan je in dit beginstadium van de bouwerijen ook best geen conflicten zoeken met je architect denk ik. Als bouwheer trek je dan toch steeds aan het kortste eindje. Sad

afbeelding van ron
Lid vanaf: 20/04/2006
785 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Quote:
buren kan je in dit beginstadium van de bouwerijen ook best geen conflicten zoeken met je architect denk ik. Als bouwheer trek je dan toch steeds aan het kortste eindje.

Klinkt een beetje fatalistisch: zomaar betalen voor de fouten van een ander om discussies te vermijden. Je moet geen conflicten zoeken maar anderzijds mag je je ook niet laten doen!

afbeelding van gvdgoten
Lid vanaf: 19/05/2008
92 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

volledig akkoord: als de archi wist wat verwacht werd (wat blijkbaar zo is) zou ik zeker niet meer betalen...

afbeelding van bveyndhoven
Lid vanaf: 10/06/2008
10 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Mij lijkt het dat je architect ferm in de fout is gegaan. Hij kende blijkbaar de voorschriften, en omdat hij zo ongeveer dag in dag uit met zo'n voorschriften bezig is, verwacht je wel dat hij weet wat hij wel of niet kan tekenen. En daar heeft hij tegen gezondigd... Denk dat je je architect es goed achter z'n voeten moet zitten...