hoeveel boete als je je huis binnen de 3 jaar terug verkoopt

Reageren
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Afdrukken
afbeelding van Nick*
Lid vanaf: 07/02/2007
56 berichten

Hoeveel boete moet je betalen als je je huis binnen de 3 jaar terug verkoopt? Ik heb het hierbij niet over nieuwbouw.

Niet dat we dit van plan zijn, ik wil dit gewoon weten uit intresse.

Reacties

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Heb je je huis aangekocht met toepassing van art. 53,2 (bescheiden woning) en art. 46bis (abattement) van het wetboek der registratie?

Zo ja, moet je aanvullende rechten en een boete betalen indien je niet aan de volgende voorwaarden voldoet:

art. 53,2: binnen de 3 jaar na datum van de akte moet je ingeschreven zijn op het adres van de woning. Vanaf de datum van inschrijving moet je er ook 3 jaar ingeschreven blijven.

Indien je niet voldoet aan die voorwaarden: de aanvullende registratierechten betalen (indien gelegen in Vlaams Gewest 5%) + een boete gelijk aan 1/3 van de aanvullende registratierechten

art. 46bis: binnen de 2 jaar na datum van de registratie van de akte moet je je hoofdverblijfplaats hebben op het adres van de aangekochte woning en je moet er "voldoende lang" blijven wonen.

Indien je niet voldoet: de registratierechten betalen zijnde het bedrag van het abattement (vroeger 12.500/nu 15.000) à 10% + een boete gelijk aan de helft van de bijkomende registratierechten

P.S. Als je je woning verkoopt en de akte verkoop wordt verleden binnen de 2 jaar na datum van de akte aankoop van de woning (strikte termijn), kan je teruggave vragen van registratierechten ten belope van 3/5 van de betaalde registratierechten bij de aankoop (indien in Vlaams Gewest gelegen).

Je notaris zal je hierover wel inlichten.

doei!

afbeelding van Nick*
Lid vanaf: 07/02/2007
56 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

amai da is ook wel genoeg dat je moet betalen.

Bedankt voor het antwoord!

afbeelding van piraat
Lid vanaf: 17/10/2007
83 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Kan iemand me dan eens uitleggen hoe het komt dat wij GEEN boete betaald hebben, ook als zijn we geen 3 jaar in ons huis ingeschreven geweest en hebben we het geen 3 jaar in ons bezit gehad?

Hoe werkt de bovenstaande uitleg dan in met de meeneembaarheid van de registratierechten? Ik moet toch nog eens contact opnemen met de notaris want die heeft tegen mij niets gezegd.

Mvg.

G.

afbeelding van Nick*
Lid vanaf: 07/02/2007
56 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

misschien krijg je er nog iets van te horen?

Hoelang is het geleden dat je je huis hebt verkocht?

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

piraat wrote:
Kan iemand me dan eens uitleggen hoe het komt dat wij GEEN boete betaald hebben, ook als zijn we geen 3 jaar in ons huis ingeschreven geweest en hebben we het geen 3 jaar in ons bezit gehad?

Hoe werkt de bovenstaande uitleg dan in met de meeneembaarheid van de registratierechten? Ik moet toch nog eens contact opnemen met de notaris want die heeft tegen mij niets gezegd.

Mvg.

G.

Bij aankoop bescheiden woning heeft een registratiekantoor 10 jaar de tijd vanaf datum akte om in te vorderen. Voor het abattement is dat 15 jaar vanaf datum registratie. Controle komt er, dus roep niet te hard ...

Voor meeneembaarheid is er dezelfde controle ivm bewoning (moet binnen 2 jaar na datum registratie voor woning, 5 jaar voor nieuwbouw)

afbeelding van piraat
Lid vanaf: 17/10/2007
83 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Bijna 2 jaar. Enige dat we gehad hebben is de meeneembaarheid van registratierechten, wat ons vooral goed uitkwam, aangezien de registratierechten van je nieuwe pand vermindert worden met hetgeen je voor het vorige betaald hebt.

http://www.livios.be/nl/_immo/_guid/_part/792.asp

Ik snap dus niet goed hoe die twee regimes met elkaar in verhouding staan.

afbeelding van MR
Lid vanaf: 08/05/2006
3433 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

@kellyH,

Ik snap het niet goed: in het eerste artikel zeggen ze dat je drie jaar na het verlijden van de akte er moet wonen en het tweede na 2 jaar?

Ik zal het waarschijnlijk niet goed lezen maar wat is het nu?

afbeelding van Nick*
Lid vanaf: 07/02/2007
56 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Als ik het goed begrijp dan moet je als je in het eerste jaar je huis verkoopt meer betalen dan in het tweede en derde jaar.

1e jaar: heel hoge boete

2e jaar: hoge boete

3e jaar: lichte boete

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

piraat wrote:
Bijna 2 jaar. Enige dat we gehad hebben is de meeneembaarheid van registratierechten, wat ons vooral goed uitkwam, aangezien de registratierechten van je nieuwe pand vermindert worden met hetgeen je voor het vorige betaald hebt.

http://www.livios.be/nl/_immo/_guid/_part/792.asp

Ik snap dus niet goed hoe die twee regimes met elkaar in verhouding staan.

Je kiest OFWEL voor meeneembaarheid OFWEL voor abattement. Deze 2 kan je onmogelijk combineren. Als meeneembaarheid méér opbrengt, kies je daar vanzelfsprekend voor! Als je niet voldoet aan de bewoningsvoorwaarde voor de meeneembaarheid (lees achteraan je akte van aankoop) zal je later (op het moment dat het registratiekantoor de controle doet) een betalingsbericht in de bus krijgen (aanvullende rechten + wettelijke intrest à 7% op aanvullende rechten).

Misschien heb je bij de verkoop van de woning de aanvullende rechten reeds betaald door compensatie met de terug te vorderen rechten wegens verkoop binnen de 2 jaar?

Meer info bij uw notaris.

afbeelding van piraat
Lid vanaf: 17/10/2007
83 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Dat je abattement en meeneembaarheid niet kan combineren weet ik! Kun je op iedere site lezen.

Ik bedoelde dat ik niet begreep hoe enerzijds meeneembaarheid en anderzijds boete met elkaar in verhouding staan.

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

MR wrote:
@kellyH,

Ik snap het niet goed: in het eerste artikel zeggen ze dat je drie jaar na het verlijden van de akte er moet wonen en het tweede na 2 jaar?

Ik zal het waarschijnlijk niet goed lezen maar wat is het nu?

tja, onze Vlaamse wetgeving is niet alles hé! En ik kan 't weten want ik heb het allemaal moeten studeren ...

idd:

- bescheiden woning: "inschrijving" binnen 3 jaar na datum akte

- abattement: "hoofdverblijfplaats" binnen 2 jaar na datum registratie voor woning en 5 jaar bij aankoop bouwgrond.

En dit is de situatie op dit moment want een tijdje geleden had je bvb. voor bouwgrond maar 3 jaar tijd (maar ze hebben in 't parlement wel begrepen dat die termijn wat nipt was ...)

Maar allé voor 't nieuwe jaar vallen de wetswijzigingen voor de registratie mee ...

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Nick* wrote:
Als ik het goed begrijp dan moet je als je in het eerste jaar je huis verkoopt meer betalen dan in het tweede en derde jaar.

1e jaar: heel hoge boete

2e jaar: hoge boete

3e jaar: lichte boete

Neen, zowel de rechten als de boete blijven gelijk bij "vroege" of "late" verkoop (eventueel wel de teruggave zoals ik reeds vermelde)

Stel, je woonde "tijdig" in je huis (

bij de akte werd er geheven: prijs bvb 100.000 - 15.000 (abattement) = 85.000 à 5% (tarief bescheiden woning) = 4.250 eur registratierechten

Daar je niet voldeed aan de inschrijvingsplicht voor behoud voordeel bescheiden woning moet je de aanvullende rechten betalen (normaal tarief 10% - 5% reeds geheven) => 85.000 à 5% = 4.250 aanvullende rechten + 1.410 boete (1/3 van de aanvullende rechten)

afbeelding van piraat
Lid vanaf: 17/10/2007
83 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

Hmm. Dan zitten wij met een probleem...of misschien ook niet. Mag ik de concrete vraag aan je voorleggen?

afbeelding van KellyH
Lid vanaf: 04/03/2007
85 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

piraat wrote:
Hmm. Dan zitten wij met een probleem...of misschien ook niet. Mag ik de concrete vraag aan je voorleggen?

ja hoor, indien ik het antwoord niet voor de 100% ken, laat ik het weten.

afbeelding van piraat
Lid vanaf: 17/10/2007
83 berichten
Quote
Voeg een andere quoty toe of reply now
Rapporteer

* ik heb het op PM gezet

Interessante artikels

Welke woonlening moet ik kiezen?

Praktisch iedereen die een woning koopt, of wil bouwen, zal bij zijn bank moeten aankloppen voor

Samen gaan wonen

Heb je beslist om te gaan samenwonen? Eerst en vooral proficiat!

Welke lening voor welk project?

Bij je bank kan je steeds terecht voor een lening als je een huis wil kopen of bouwen, het hypoth

GRATIS Nieuwsbrief

Ontvang gratis documentatie